close
تبلیغات در اینترنت
علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است
loading...

عکس بازیگران

ماهنامه سپیده دانایی - سعید بی نیاز: اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ذره ذره کار خودشان را می کنند و تاثیر خودشان را می گذارند. این وسط اما پژوهشگرانی هم هستند که دغدغه آسیب های جنسی دارند و از پشت درهای بسته اتاق خواب  آمار می گیرند و گاهی هم راهکارهای شان را در ترازوی تحقیق سبک و سنگین می کنند. در ایران تقریبا نتیجه همه این تحقیق ها به کنگره خانواده و سلامت جنسی که چندین سال است برگزار می شود،…

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است

گوگولی بازدید : 57 پنجشنبه 17 دي 1394 نظرات ()
ماهنامه سپیده دانایی - سعید بی نیاز: اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ذره ذره کار خودشان را می کنند و تاثیر خودشان را می گذارند. این وسط اما پژوهشگرانی هم هستند که دغدغه آسیب های جنسی دارند و از پشت درهای بسته اتاق خواب  آمار می گیرند و گاهی هم راهکارهای شان را در ترازوی تحقیق سبک و سنگین می کنند.

 در ایران تقریبا نتیجه همه این تحقیق ها به کنگره خانواده و سلامت جنسی که چندین سال است برگزار می شود، ارسال می شوند. رییس این کنگره یک ارولوژیست باسابقه به نام دکتر سیدکاظم فروتن است. با او در مورد وضعیت اختلالات جنسی در کشورمان گفت و گو کرده ایم.

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است

اجازه بدهید از صورت مسئله شروع کنیم. زیر پوست رختخواب های ما چه خبر است؟ آیا شما آماری در خصوص شیوع هر کدام از اختلالات جنسی در دست دارید؟

در جامعه ما به دلیل حجب و حیای مردم و به دلیل طیفی که به لحاظ شدت در عناوین مسائل جنسی وجود دارد، معمولا آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین مسائل جنسی مثل بیماری های جسمانی نیستند که بشود آمار مشخصی از میزان شیوعشان ارائه داد. اما آن چه که در مقالات در کنگره های خانواده و سلامت جنسی توسط نویسنده هایی از استان های مختلف گزارش شده، تقریبا مشابه آمارهای خارجی است.

یعنی می شود گفت حدود 30 تا 40 درصد مردم به نحوی مسائل و مشکلات جنسی را در طول زندگی خود تجربه می کنند. در حدود 30 درصد خانم ها زمینه های سردمزاجی و کاهش میل جنسی در ارتباط با همسر دارند. نزدیک 20 تا 30 درصد آقایان دچار سرعت انزال هستند. اختلاف در نعوظ در سنین مختلف متفاوت است؛ در جوانان حدود 10 درصد و با بالا رفتن سن، در حدود 60 تا 70 سالگی این میزان به سی تا چهل درصد هم افزایش می یابد.

حالا که آمارها شبیه به آمار جهانی است نه بیشتر؛ آیا باید این قدر نگران باشیم؟

حتی یک مشکل جنسی هم برای ما مهم است؛ چرا که می تواند بنیان خانواده را دچار تلاطم و از هم پاشیدگی کند. اگر یک زوج در ارضای نیازهای حنسی شان، که نیازها و غریزه های خدادای در وجود هر فردی هستند، دچار مشکل شوند، قطعا با پیامدهایش مواجه می شوند. در رفتارها و نگرش ها نسبت به همسر تغییر ایجاد می شود و شاید زمینه های ایجاد تنفر از همسر فراهم می شود. حتی زمینه بسیاری از طلاق ها می تواند مسائل جنسی باشد.

بهتر است ما کلمه جنسی را در کنار کلمه عاطفی به کار ببریم. دلیلش هم این که شاید در مورد مردها موضوع، بیشتر با لغت جنسی خطاب شود ولی در زنان چیزی که نمود بیشتری دارد نیازهای عاطفی است؛ زنان بیشتر دوست دارند که از طرف همسرشان درک شوند و نیازهایشان مورد توجه قرار گیرد. نیاز جنسی برای زنان هم مطرح است اما باید بگوییم نیازهای عاطفی پا به پای نیازهای جنسی زنان حرکت می کند.

حالا دلیل این اختلال ها چیست؟ آیا می توانیم به طور کلی بگوییم که دلیلی برای اختلالات جنسی وجود دارد؟ یا این که هر کدام از اختلالات جنسی دلیل خاص خودش را دارد؟

در ارتباط با بحث مسائل جنسی ما معتقدیم که در افراد زیر 50 سال، در آقایان بیشتر از 90 درصد علل مسائل جنسی جنبه های روان شناختی دارند. اما بعد از 50 سالگی، کم کم جنبه های جسمانی پررنگ تر می شوند؛ اما من تاکید می کنم که هیچ وقت نباید مسائل جسمانی را جدا از مسائل روانی و روحی در نظر بگیریم.

ممکن است مشکلات جنسی یک فرد صددرصد روان شناختی باشد. ولی ممکن نیست که یک بیماری جنسی صددرصد جسمانی باشد. رابطه جنسی یک رابطه دوطرفه است که با همسر تجربه می کنیم. همین که فرد نگران باشد که نکند بیماری دیابت، فشار خون و سایر بیماری های جسمانی که دارد در توانمندی جنسی اش تاثیر بگذارد، در روان او تاثیر می گذارد. گاهی درمان بیماران با دارو به لحاظ جسمی، پاسخگو نیست. چرا که جنبه روانی اش مورد غفلت قرار گرفته است.

در مورد خانم ها بحث عمده ای که مطرح است بحث روان شناختی است؛ چه در سنین کمتر از 50 سال و چه بالای 50 سالگی. و نکته ای که شاید بشود گفت در خصوص مردان فقط در مورد فرد وجود دارد، چه جسمانی و چه روانی، در خانم ها به جرات می شود گفت که سردمزاجی و عدم هجیان جنسی حدود90 درصد جنبه روانی دارد و از این میزان درصد بالایی حدود 80 درصد در همسر خلاصه می شود نه در خود فرد. یعنی سردمزاجی زن ناشی از عدم درک مناسب شوهرش است نه این که خود زن سرد باشد.

 بنابراین یک اشتباهی که الان در روند درمانی وجوددارد این است که وقتی زنی با مشکل سردمزاجی به روان درمانگر مراجعه می کند، درمانگر شروع به معالجه زن می کند. در حالی که من معتقدم که باید زوج درمانی با تمرکز بر شوهر صورت گیرد که اگر یک مرد بتواند به خوبی همسرش را درک کند و به نیازهای عاطفی اش توجه کند، بسیاری از این سردمزاجی های زنان برطرف می شود. داروهایی هم که با عنوان داروی رفع مشکل سردمزاجی زنان در داروخانه ها دیده می شود، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا جنبه دارویی.

دلیل روان شناختی مشکلات در مورد آقایان چیست؟

اختلال جنسی شایع در بین آقایان، سرعت انزال، کاهش میل جنسی و اختلال در نعوظ هستند که درصد بالایی از بیماران را تشکیل می دهند. درصد کمتری که به ویژه در جوانان مشاهده می شود، مختص افرادی است که دچار تصویر ذهنی غلط نسبت به عضو تناسلی خود شده اند. این مشکل اخیر هم در مسائل جنسی مزید بر علت شده است. همان طور که گفتم عوامل روانی در مسائل جنسی دخیل هستند؛ بر این اساس عوامل موثر را به دو دسته تقسیم می کنم: عوامل فردی و عوامل خارج از فرد و همسر.

عوامل خارج از فرد و همسر عواملی هستند که در ذهن فرد درخصوص مسائل جنسی تاثیر می گذارند: مثل ماهواره، فیلم های پورنو یا خواندن اثرات تبلیغی داروها و شک کردن به سلامت خود، یا حرف هایی که در فضاهای مجازی بین افراد رد و بدل می شود. مردان ممکن است با مقایسه همسرشان با تصاویری که می بینند و ناتوان همسرشان در رفتار همانند آن تصاویر نسبت به همسرشان سرد و بی میل شوند.

عوامل داخلی درخصوص آقایان به دو صورت مطرح است؛ گاهی اختلالات جنسی افراد به خاطر خودشان است، یعنی نگرانی ای که در خودشان هست و دیگری اختلالات ناشی از نگرانی درخصوص عدم توانایی در پاسخگویی به نیازهای جنسی همسرشان است. مردانی که نگران ارضای نیاز جنسی همسرشان باشند، ممکن است به تدریج دچار اختلالات جنسی شوند. به عنوان مثال مردی که دچار سرعت انزال هست و همسرش در روابط زناشویی ارضا نمی شود، کم کم می تواند فاصله رابطه شان بیشتر شود، سرعت انزال افزایش پیدا کند. ممکن است به دلیل نگرانی در مورد رابطه زناشویی، میل جنسی خود را سرکوب کند. به مرور زمان این مشکل به صورت اختلال نعوظ خود را نشان دهد.

مشکل دیگری که هم به خانم ها و هم آقایان ربط دارد ازدواج های به وصال نرسیده است. ما حتی مراجعانی داریم که با گذشت 15 سال از ازدواج شان باکره اند و هنوز رابطه زناشویی شان شکل نگرفته است. من معتقدم تمام مواردی که همسر باکره است، حتی اگر شوهر دچار ناتوانی جنسی باشد، قابل درمان هستند. این افراد هرچه زودتر برای درمان اقدام کنند، سریع تر درمان می شوند. من به جرات می توانم بگویم تمامی این موارد عوامل روانی دارند. در خانم ها که کاملا روانی هستند و در آقایان بیشتر موارد روانی اند ولی بیشتر تظاهراتشان جسمانی است. برای همین ارولوژیست های ما به غلط این افراد را با دید پزشکی درمان می کنند.

پیشنهاد من به مراجع قضایی هم این است که ما نباید مورد داشته باشیم که به خاطر ازدواج به وصال نرسیده درخواست طلاق بدهند. اگر زن و شوهر یکدیگر را دوست داشته باشند این مشکل قطعا قابل درمان است.

در حال حاضر یکی از بحث های رایج در کلینیک ها، نزد متخصصان زوج درمانی، بحث خیانت جنسی است. به نظر شما چه ارتباطی بین شیوع اختلالات جنسی و مسئله خیانت می تواند وجود داشته باشد؟

من دلم می خواست از این آقایان و خانم هایی که می گویند همسرشان خیانت کرده، یک سوال بپرم. چند درصد افراد قبل از ازدواج در فکر این بوده اند که بعد از یک مدت بروند سراغ یک زن یا مرد دیگر؟ من معتقدم هیچ. پس چه می شود که این اتفاق می افتد؟ شاید بگوییم که در مورد مردها، مسائل هیجانی ناشی از نیازهای جنسی، آن ها را ناخودآگاه به طرف زن دیگری بکشاند که اسلام برای این مورد راهکارهای قوی گذاشته، اما در مورد زنان این خیلی کمرنگ است.

 اصلا طبیعت زن اجازه نمی دهد که با یک مرد دیگر ارتباط برقرار کند. اما چه می شود که این اتفاق می افتد؟ وقتی که غریزه جنسی وجود داشته باشد و این نیاز به خوبی ارضا نشود و ظرفیت مرد ضعیف باشد، ممکن است کار به رفتارهای خارج از خانواده کشیده شود. من وقتی در خانه غذا نخورم، در خیابان خود را با چیپس و پفک و... سیر می کنم.

علت خیانت های مردان در حدود 80 درصد مربوط به زنان می شود. البته برخی از مردان به علت افزون طلبی و سایر موارد سراغ رفتارهای ناسالم می روند. اما در مورد زن ها گفتیم که سردمزاجی فرد ریشه در عدم درک عاطفی شوهر دارد. وقتی نیازهای یک زن توسط شوهرش ارضا نمی شود و احساس می کند که همسرش او را درک نمی کند و همسرش نمی داند که معاشقه یک زن از اتاق خواب شروع نمی شود، بلکه از بیرون اتاق خواب شروع می شود، در واکنش به این وضعیت دو حالت پیش رو دارد.

 یا نیازها و عواطفش را سرکوب کند که خیلی از زنان این کار را می کنند و یا اگر دیگر نتواند این وضعیت را تحمل کند و ظرفیتش کم باشد به دیگری رجوع می کند. من به جرات می گویم که وقتی یک زن به رابطه های خارج از حریم زناشویی گرایش پیدا می کند، همسرش باید مورد بررسی قرار گیرد.

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است

وقتی مردم با نشانه های این اختلالات مواجه می شوند چه کار باید بکنند؟ و به چه کسی باید مراجعه کنند؟

مسائل جنسی مثل بیماری های جسمی نیست که به عنوان مثال امروز کسی سردرد بگیرد و فردا به دکتر مراجعه کند. مسائل جنسی آرام آرام در زندگی ها شکل می گیرند و اثرگذار می شوند. گاهی در زندگی زناشویی مسائل جنسی نسبت به مسائل رفتار ثانویه هستند. یعنی این طور نیست که ما فقط بخواهیم که بی میلی نسبت به همسر یا ناتوانی را فقط به هیمن عنوان نگاه کنیم. این ضعیف ترین نگرشی است که در حوزه مسائل جنسی وجود دارد و متاسفانه الان درمانگران ما به خصوص در حوزه پزشکی با این رویکرد به موضوع نگاه می کنند.

گاهی اوقات زن و شوهر ادبیات صحبت با هم را در بیرون اتاق خواب ندارند. قطعا این موضوع بر رفتارهای داخل اتاق خواب هم تاثیرگذار است. من اگر بخواهم رفتارهای داخل اتاق خواب را اصلاح کنم باید از بیرون اتاق شروع کنم. برعکس این موضوع هم صادق است. وقتی اختلالات جنسی در زندگی شروع به پیشرفت می کند، کم کم موجب بروز مشکلات رفتاری می شود.

 ممکن است نگرش زن و شوهر نسبت به هم تغییر کند، از هم سرد شوند و بینشان بیزاری و دعوا شکل بگیرد. بنابراین اولین نکته ای که در مورد خانواده ها می خواهم تاکید کنم این است که بدانند اگر دچار اختلالات جنسی اند، در صورت عدم درمان، دچار مشکلاتی در زندگی خواهند شد.

بنابراین توصیه می کنم که هرچه سریع تر برای درمان اقدام کنند. دوم آن که اگر در زندگی مشترکشان بهانه گیری ها زیاد شده و اختلافات و مشکلاتی با همسرشان دارند، این احتمال وجود دارد که علت تمام این ها مسائل جنسی باشد و در صورت بی توجهی، بار مشکلات و اختلافات می تواند به قدری زیاد شود که اصلا فراموش کنند زمانی مشکل جنسی داشته اند.

آیا منابع آموزشی درستی برای خانواده ها درخصوص مسائل جنسی وجود دارد؟

منابع ما الان دو اشکال دارند: یا جنبه های تخصصی خیلی قوی و جنبه های عقیدتی سستی دارند و یا جنبه های مذهبی قوی دارند و جنبه های تخصصیشان ضعیف است. لازم می دانم که به نکته ای در این خصوص اشاره کنم. آقایان باید بدانند که زنان در نیازهای عاطفی و جنسی شان بسیار پیچیده اند و اصلا آن طوری نیستند که مردان فکر می کنند. مردان باید مطالعه شان را در این خصوص افزایش دهند. متاسفانه مطالعه مردان، براساس آن چه که در کلینیک ها مشاهده می کنیم، نزدیک به صفر است.

آیا دستگاه های رسانه ای متولی آموزش مثل صدا و سیما نباید کاری کنند؟

به هر حال در یک خانواده ممکن است موقع تماشای تلویزیون کودکان د رکنار والدین باشد و والدین نتوانند برنامه ای که برای شان ساخته شده را تماشا کنند. همچنین خود کارشناسان در صدا و سیما نمی توانند وارد جزئیات شوند و برخی مسائل را بیان کنند. چرا برنامه های آموزشی صدا و سیما لزوما باید از دکل های مخابراتی صدا و سیما پخش شود؟ هدف صدا و سیما آموزش است. آیا نمی شود با کیفیت بالا از طرف صدا و سیما با آموزش های جزئی تر در قالب سی دی های آموزشی تهیه شود و به زوج ها و مخاطب هدف ارائه شود؟

این آموزش ها را نمی شود قبل از ازدواج داد؟

در کشور ما هزینه های زیادی برای مشاوره های طلاق سرمایه گذاری می شود. به نظر من وقتی کار به جایی کشیده است که همسران از همدیگر متنفر شده اند، برای مشاوره و مداخلات زوج درمانی خیلی دیر است. به نظر من مشاوره های پیش از ازدواج را باید جدی گرفت.

مشاوره های هنگام ازدواج و اوایل ازدواج هستند که باید اجباری شوند. برخی از مشکلاتی که ما در زندگی ها داریم، ریشه در ناآگاهی عدم اطلاعات کافی است و برخی دیگر به خاطر انتخاب نادرست شریک زندگی است. من معتقدم مشاوره قبل از ازدواج باید در کشور اجباری شود.

به عنوان حسن ختام کمی هم در مورد کنگره خانواده و سلامت جنسی بگویید.

برای آن که در کشور جایگاهی برای ارائه مقالات و نظرات تخصصی صاحب نظران و فرهیختگان در حیطه مسائل جنسی وجود داشته باشد، ما ششمین کنگره خانواده و سلامت جنسی را در چهار گستره روان شناسی و روانپزشکی، پزشکی، حقوق و گستره تربیتی- فرهنگی- اجتماعی، از طریق انجمن علمی سلامت خانواده ایران و همکاران اصلی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران از تاریخ دوم تا چهارم دی ماه 94 برگزار کردیم که محل مناسبی برای تبادل نظر بین متخصصین بود.

بنده امیدوارم که ما هم در بعد مسائل جنسی از نظر علمی بتوانیم رشد کنیم و از نظر فرهنگی نیز، با کوشش دوستان، بتوانیم این موضوع علمی را هم به بدنه اجرایی کشور منتقل کنیم و هم به آگاهی مردم برسانیم.علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - Bartarinha.IR | برترین ها
http://www.bartarinha.ir/fa/news/283279/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA
16 ساعت قبل ... علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است مشکلات جنسی،اختلالات جنسی،اختلال جنسی،بی میلی جنسی،سردمزاجی.

علت بیشتر مشکلات جنسی روانی است-برترینها|خبرپو
http://khabarpu.com/n.php%3Fu%3D%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA_YmFydGFyaW5oYS5pci9mYS9uZXdzLzI4MzI3OQ%3D%3D_2KjYsdiq2LHbjNmG2YfYpw%3D%3D
علت بیشتر مشکلات جنسی روانی است-برترینها|خبرپو, مرجع اخبار و نيازهای اینترنتی.

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - برترین ها | خبر فارسی
http://khabarfarsi.com/n/15429512
15 ساعت قبل ... ماهنامه سپیده دانایی - سعید بی نیاز: اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - دایرکتوری سلامت
http://www.hdir.ir/%25D8%25A8%25D8%25B1%25D8%25AA%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2586-%25D9%2587%25D8%25A7-%25D8%25B3%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2585%25D8%25AA/57249-%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA
15 ساعت قبل ... اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی ...

دلایل مشکلات جنسی مردان - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده
http://www.tanzimekhanevadeh.com/medicine-and-health/1583-%25D8%25AF%25D9%2584%25D8%25A7%25DB%258C%25D9%2584-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A2%25D9%2582%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25A7%25D9%2586
گاهی مواقع به این مشکل جنسی مردان، ناتوانی جنسی نیز گفته می شود. ... و یا مشکلات شخصی که پزشک ممکن است در تشخیص علل روانی کمک بیشتری به شما بکند.

روانشناسی - انواع اختلالات روانی جنسی
http://sarajahani.blogfa.com/post-160.aspx
این بیماری در جنس مرد بیشتر شایع است و فرد مبتلا از اشیاء زنانه و یا اعضای غیر .... میل جنسی نه تنها ممکن است به علت عوامل جسمانی بازداری یا تحریک شوند بلکه ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | News File
http://newsfile.ir/news/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA%2B%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1%2B%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA%2B%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C%2B%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C%2B%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA
علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است. اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ...

شناخت اختلالات جنسي و راههاي درمان آن - مدیریت آینده پژوهی سلامت و ...
http://mjalal.blogfa.com/post-44.aspx
مشكلات مردان شامل انزال زودرس اختلال در نعوظ فقدان و يا كاهش ميل جنسي انزال ديررس ... مشكل نعوظ در حقيقت مشكل هر دو جنس محسوب مي شود چون مي تواند از لحاظ رواني و .... است همچنين تلاش براي بالا بردن اعتماد به نفس و آموزش اينكه علت بيشتر اين ...

تيترآنلاين - 60 درصد طلاق‌ها به علت مشكلات و اختلالات جنسي است
http://titronline.ir/vdch.xnit23nkqftd2.html
60 درصد طلاق‌ها به علت مشكلات و اختلالات جنسي است ... به دلايل گوناگون دچار سردمزاجي است دچار مشكلات عديده‌اي مي‌شود كه بيشتر اين سردمزاجي‌ها نيز جنبه رواني دارد.

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - فیدوس
http://feydus.ir/fa/rssreader/news%3Fsec_id%3D21%26id%3D85007
اخبار آبادان و خرمشهر و خوزستان و ایران.

ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی - بیتوته
http://www.beytoote.com/psychology/zanashoe/psychological2-roots-dysfunction.html
در مردان زیر ۵۰ سال که با مشکلات جنسی روبرو هستند، نقش عوامل روانی پررنگ تر است حال آنکه برای مردان بالای ۵۰ سال نقش عوامل جسمانی بیشتر می شود. اما در مورد ...

انحراف جنسی (پارافیلیا) و درمان آن - بیتوته
http://www.beytoote.com/wedlock/learn/perversion2-treatmentt.html
پارافیلیا انواع انحرافات جنسی انحراف جنسی,انواع پارافیلیا,اختلالات جنسی,آزار ... فرضیه روانپویشی پارافیلیا را ناشی از تثبیت در یکی از مراحل روانی - جنسی ... در شرایط استرس، اضطراب، یا افسردگی، احتمال انجام رفتار انحرافی بیشتر است.

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | فيدگاه - آخرين اخبار ايران و جهان
http://feedgah.com/lastnews/160107/119263/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
15 ساعت قبل ... علی اصغر ذاکری به دغدغه مقام معظم رهبری که مسائل فرهنگی است اشاره نمود و گفت: همه اعضا بایستی برای بر طرف نمودن مشکلات و مسائل فرهنگی ...

مشکل جنسی، دلیل اصلی طلاق زنان نیست
http://www.ofc.ir/forum/index.php%3Ftopic%3D3987.0%3Bwap2
سپس باید دید مسأله جسمی بیشتر مطرح است یا این‌که بیشتر مربوط به مسایل روحی و روانی است. بعد هم ممکن است دو نفر به صورت فردی از نظر جنسی و پاسخ‌‌های جنسی ...

پزشک آنلاین » درمان مشکلات جنسی
http://pezeshkeonline.com/category/darman-gensy/
می خواهم که از این وضعیت بیشتر لذت ببرم و به همسرم نیز برای رسیدن […] ... انزال زودرس شایع‌ترین مشکل جنسی آقایان است که روی روابط زناشویی آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارد. ... گاهی هم بی رغبتی زنان، فقط روانی است و به خاطر تمرکز روی یک مسئله [ …].

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | فرا پرس
http://farapress.ir/fa/news/882439/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
15 ساعت قبل ... اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ذره ذره کار خودشان را می ...

عوامل روانی همجنس‌گرایی - ویکی‌پدیا
https://fa.wikipedia.org/wiki/%25D9%2587%25D9%2585%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25E2%2580%258C%25DA%25AF%25D8%25B1%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C_%25D9%2588_%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25E2%2580%258C%25D8%25B4%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25B3%25DB%258C
عوامل روانی همجنس‌گرایی یکی از سه عامل گرایش جنسی همجنس‌گرایانه است. ... بیشتر نوشته‌ها در مورد سلامت روان و بیماران همجنس‌گرا بر روی افسردگی ... داشته‌اند در نیمی از موارد پدران آنها با گرایش جنسی آنها مشکل داشته یا آنها را رد کرده‌است در صورتی ... این می‌تواند به علت فشارهای اجتماع بر افراد باشد که آنها را مجبور می‌کند بر خلاف غرایز ...

ایجاد ۱۲ مرکز سلامت جنسی تا آخر پاییز - سلامت آنلاین
http://www.salamatonline.ir/news/200/%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25AC%25D8%25A7%25D8%25AF-%25DB%25B1%25DB%25B2-%25D9%2585%25D8%25B1%25DA%25A9%25D8%25B2-%25D8%25B3%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2585%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AA%25D8%25A7-%25D8%25A2%25D8%25AE%25D8%25B1-%25D9%25BE%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C%25D8%25B2
28 ا کتبر 2015 ... قرار است تا پایان پاییز امسال 12 مرکز ارائه این خدمات در استان ها ... نیاز اقدام کافی انجام نداده اند و به همین علت بیشتر شبکه های اجتماعی و ماهواره ... نوروزی اضافه می کند: مسائل جنسی مجموعه ای از مسائل فیزیولوژیک،ارگانیک و روحی- روانی است که ... مهمترین علت این پدیده مشکلات جنسی بین زوجین است و برای رفع این ...

جنسی - | دکتر محمد رضا قرائتی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
http://www.drgharaati.ir/index.php%3FToDo%3DShowArticles%26TagID%3D38
کاهش میل جنسی بیشتر در اثر علل روحی و روانی(استرس و مشکلات بین فردی با ... ولی اگر منظورتان افزایش نعوظ است ،علاوه بر علل روحی و روانی می تواند به علت بالا ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | جدیدترین اخبار - خبرهای مرتبط
http://khabar-news.ir/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است ... چه سنی برای بچه دار شدن مردان مناسب است · بهترین لباس برای دوران بارداری · رژیم غذایی مناسب برای خانم هایی که در ماه سوم ...

درمان مشکل جنسي در 6 حرکت
http://www.entekhab.ir/fa/news/204546/%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25D9%258A-%25D8%25AF%25D8%25B1-6-%25D8%25AD%25D8%25B1%25DA%25A9%25D8%25AA
مشکل جنسي نيز به همين روال است حتي نياز به بررسي‌هاي بيشتر و تخصصي‌تري هم دارد. ... در اين مواقع بايد مشخص شود که اختلال نعوظ جسمي است يا رواني. اگر ريشه ...

درمان اختلالات و انحرافات جنسی و هیپنوتیزم درمانی - دکتر نجفی توانا ...
http://www.drnajafitavana.com/%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25AD%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2581%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2587%25DB%258C%25D9%25BE%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%25BE%25D9%258A/
12 ژوئن 2015 ... اما در مورد زنان، بیشتر، عوامل روانی تاثیرگذار است تا عوامل جسمانی. علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی ...

اختلالات جنسی چیست - دکتر نجفی توانا | متخصص روانشناسی و ...
http://www.drdtavana.ir/%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C/619-%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25DA%2586%25DB%258C%25D8%25B3%25D8%25AA
بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی ... البته یکی از علایم ترک مواد مخدر زود انزالی جنسی استکه جدا از عوامل روانی است و همچنین .... پزشكان اغلب متوجه شده اند كه بيشتر اين بيماران در محيط هاي خشك و مذهبي ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - میهن بروز
http://www.mihanbrooz.ir/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است. درتغذیه - سلامت. ۱۳۹۴-۱۰-۱۷. Brooz ... ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *. نام *. ایمیل *. وبسایت.

علائم بروز افسردگی روحی و جسمی - forum mui - فهرست
http://forum.mui.ac.ir/index.php%3Ftopic%3D1586.0%3Bwap2
افسردگی علائم روانی شناخته شده ای دارد: ناراحتی همیشگی،خودکم بینی، از دست دادن علاقه و عدم ... در کل، احتمال مرگ در افراد افسرده بیشتر است (به دلایل مشکلات قلب و عروق، سرطان، …) ..... برخی از داروهای ضدافسردگی ممکن است میل جنسی را کاهش دهند.

روانشناسی جنسی - ورود مجردها ممنوع ، فقط برای متاهلین
http://hedva.blogfa.com/cat-12.aspx
حتما می دانید که ریشه خیلی از طلاق هایی که در کشور ثبت می شود، به مشکلات و ... با توجه به آنچه در مطلب قبل ذکرشد، لازم است تا والدین در خصوص مسائل جنسی با نوجوان ... علیرغم آنکه شواهد کافی در حوزه های مختلف علوم (روان شناسی و علوم رفتاری، علوم .... است، زنان مردان با پوست تیره را بیشتر دوست دارند، مردان نیز لذت بیشتری از ...

اختلالات ارگاسم (ارضاء جنسی) در خانم ها | هفت سیب
http://www.7sib.ir/fa/%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584%25D9%2587/%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25A7%25D8%25B1%25DA%25AF%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%2585-%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B6%25D8%25A7%25D8%25A1-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25AE%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2585-%25D9%2587%25D8%25A7
دوم اینکه درسیکل جنسی، مردان دارای یک مرحله بیش از خانمها هستند و آن این است که پس ... کلا اختلال در ارگاسم می تواند دارای دو علت بزرگ باشد، یا منشاء روحی و روانی دارد و ... با ادامه تحریکات جنسی جریان خون ناحیه لگن بیشتر شده و رفته رفته نیروها در ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است
http://khabarontime.ir/news/28360222/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA
خبر-آنتایم-اختلال-های-جنسی-مثل-اختلال-های-روان-شناختی-یا-جسمی-دیگر-آشکارا-به- زبان-نمی-آیند.

نقش مشكلات روحي بر ناتواني جنسي - سالم باش
http://salembash.com/article/280-43
اين حالت توام با شوق و هيجان، معمولاً بزرگ‌ترين علّت ناتوانايي جنسي در ماه عسل مي‌باشد و بيماراني كه به ... بيشتر اين افراد كم‌رو يا با حيا مي‌باشند. ... قبل از هر چيز بايستي مشخص گردد كه علّت ناتواني مسايل روحي و رواني است يا مسايل فيزيولوژيك ، ...

مشکلات جنسی زنان چیستند و چگونه درمان می شوند؟ - عصر ایران
http://www.asriran.com/fa/news/256833/%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-%25DA%2586%25DB%258C%25D8%25B3%25D8%25AA%25D9%2586%25D8%25AF-%25D9%2588-%25DA%2586%25DA%25AF%25D9%2588%25D9%2586%25D9%2587-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%2585%25DB%258C-%25D8%25B4%25D9%2588%25D9%2586%25D8%25AF
16 فوریه 2013 ... ممکن است علت این اختلال، سوءاستفاده های جنسی در کودکی باشد. تجاوز و ... سردمزاجی در زنان بیشتر علل روانی دارد یا فیزیولوژیک و بیولوژیک؟

ناتوانی جنسی مرد با سرزنش زن تشدید می شود - درمان ناتوانی جنسی مردان
http://www.dohaclinic.org/articles/2371-%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF-%25D8%25A8%25D8%25A7-%25D8%25B3%25D8%25B1%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25B4-%25D8%25B2%25D9%2586-%25D8%25AA%25D8%25B4%25D8%25AF%25DB%258C%25D8%25AF-%25D9%2585%25DB%258C-%25D8%25B4%25D9%2588%25D8%25AF.html
مردان ممکن است به علل گوناگون با وجود تمایل جنسی ، ناتوانی فیزیکی در برقراری رابطه جنسی داشته باشند. ... یعنی مشکل آنها بیشتر روانی و ذهنی است نه جسمی.

ناتوانی جنسی | وب سایت دکتر حسین کرمی
http://drkarami.com/679/%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C.html
آیا اختلال نعوظ وعدم سفت شدن آلت مرد علت روانی نیز دارد؟ ... شبانه را ثبت می کنند که اگر اتفاق بیافتد ناتوانی جنسی بیشتر منشاء روحی دارد. ... اگر فردی در زمینه مسائل روحی و روانی دچار ناتوانی جنسی است باید درمان شود. ... انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان هر انچه که باید درباره آن بدانید قسمت ۱ · ایا مردان هم یائسه می‌شوند؟

مرکز جامع سرطان > >مقالات>تمایلات جنسی و مسائل مربوط به باروری
http://www.ncii.ir/article.aspx%3Fid%3D378
درمان بهتر بسیاری از انواع سرطان موجب شده است که بیماران بیش‌تری براي مدت ... جنبه‌های مسائل جنسی بیمار، از جمله تمایلات جنسی و ناتوانی‌های جسمی و روانی مربوط به ...

مشاوره و روان شناسی. - رشد طلاق در سایه ی ضعف مهارت های جنسی
http://capfy.blogfa.com/page/khabar22
سایت ملت آنلاین: رئيس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفته است كه«آمار طلاق ... و سلامت جنسي مي‌گويند كه علت ۳۰ تا ۴۰ درصد طلاق‌ها در ايران مشكلات جنسي است. ... از همه بيش‌تر عدم مهارت در روابط جنسي را به عنوان عوامل مهم افزايش آمار طلاق معرفي مي‌كنند.

شایع ترین مشکلات جنسی مردان زیر ۴۰ سال - شفا آنلاین
http://shafaonline.ir/fa/news/56973/%25D8%25B4%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B9-%25D8%25AA%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2586-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25B1-%25DB%25B4%25DB%25B0-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584
شفاآنلاین_شایع ترین مشکلات جنسی مردان زیر سن ۴۰ سال,طی مطالعات انجام شده فراوانی ... یکی از دلایل این اختلال در مردان عوامل و مشکلات روانی بازدارنده است؛ ازجمله ... که تازه ازدواج کرده اند بیشتر است که می توان علت آن را اضطراب و شرایط استرس آور ...

مشکلات روحی و روانی، علل بیش از 90درصد ناتوانی های جنسی مردان - شفاف
http://shafaf.ir/fa/news/260317/%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25AD%25DB%258C-%25D9%2588-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25B9%25D9%2584%25D9%2584-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4-%25D8%25A7%25D8%25B2-90%25D8%25AF%25D8%25B1%25D8%25B5%25D8%25AF-%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586
15 ژوئن 2014 ... طی سال های اخیر شرایط اقتصادی جامعه موجب شده است تا مردان به سراغ کسب درآمد بیشتر رفته و در چندین شغل مختلف کار کنند. براساس نظر ...

شش راه طبیعی برای درمان زود انزالی در مردان - رنگ زندگی
http://rangezendegi.com/2211/%25D8%25B4%25D8%25B4-%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2587-%25D8%25B7%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B9%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25B2%25D9%2588%25D8%25AF-%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25B2%25D8%25A7%25D9%2584%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586/
19 مه 2015 ... برای بیشتر مردان این مشکل بصورت دائم نیست و بعد از مدتی خود به خود درمان میشه . ... زود انزالی بیشتر مربوط به مسائل روانی و آمادگی ذهنی و جسمی فرد است . از علت های شایع انزال زود رس می تواند ، عدم رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی ...

مسئولان با سلامت جنسی به دور از تعصب غلط برخورد کنند
http://congress.iranfaha.org/news_240.html
27 ژوئن 2015 ... باورش این بود که جامعه پزشکی هنوز نمی‌داند که مشکلات جنسی با سین ... ضرورت توجه بیشتر به کلینیک سلامت جنسی موجب شد تا پرونده‌ای به این .... وقتی علت آسیب کلیه بررسی می‌شود ممکن است متوجه برگشت ادرار از مثانه به کلیه شود. ... بطور کلی اختلالات جنسی یا صد درصد روانی است و یا اینکه عضوی بوده و ...

عارضه ناتوانی جنسی در زنان | ccli Cosmetic,Sanitary and Wedlock ...
https://www.linkedin.com/pulse/%25D8%25B9%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B6%25D9%2587-%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-ccli-wedlock-products-shop%3FforceNoSplash%3Dtrue
28 آوريل 2015 ... -جسمی : مشکلات جسمی که ممکن است علت یا در ارتباط با مشکلات جنسی باشد ... چروکیده و نازک تر می شود و کلیتوریس (خروسه) بیشتر در معرض قرار می گیرد. ... عوامل روانی ممکن است در ارتباط با یا در نتیجه ناتوانی جنسی باشد.

مشکل جنسی را چگونه در کمترین زمان درمان کنیم ؟ - الو دکتر
http://www.alodoctor.ir/articles/details/8937/%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D8%25A7-%25DA%2586%25DA%25AF%25D9%2588%25D9%2586%25D9%2587-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25DA%25A9%25D9%2585%25D8%25AA%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2586-%25D8%25B2%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25DA%25A9%25D9%2586%25DB%258C%25D9%2585-%25D8%259F
برای یافتن علت اصلی مشکل جنسی از الگوریتم زیر تبعیت می‌کنیم تا در شش حرکت آن را ... مشکل جنسی نیز به همین روال است حتی نیاز به بررسی‌های بیشتر و تخصصی‌تری هم دارد. ... در این مواقع باید مشخص شود که اختلال نعوظ جسمی است یا روانی.

اختلالات جنسی ناشی از مشکلات آناتومیک در مردان و اصلاح آنها توسط ...
http://www.safarinejad.com/en/ArticleDetail/tabid/131/articleid/250/Default.aspx%3Fdnnprintmode%3Dtrue%26mid%3D524%26SkinSrc%3D%255BG%255DSkins%252F_default%252FNo%2BSkin%26ContainerSrc%3D%255BG%255DContainers%252F_default%252FNo%2BContainer
مشکلات آناتومیک می توانند هم سبب اختلالات جنسی روحی-روانی و هم سبب اختلالات ... گاهی استرس روانی ناشی از داشتن یک مشکل آناتومیک بیشتر از مشکلات جسمی است. .... علت این مشکل کوتاه بودن رباط آویزان کننده آلت‌تناسلی است، هر قدر این رباط ...

10 علت مهم مشکلات جنسی در مردان - نمناک
http://namnak.com/21426-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586.html
اختلالات جنسی فقط مخصوص خانمها نیست و بیشتر آقایانی که از این بیماری رنج می ... اختلالات نعوظ نه تنها نشانه ای از مشکلات جنسی است بلکه بیانگر اختلالات ... علاوه بر مشکلات روانی، عواملی همچون اختلال در عملکرد غده تیروئید نیز می تواند از ...

مشکلات جنسی در زنان و علل آن - چیدنی
http://www.chidani.com/%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%2588-%25D8%25B9%25D9%2584%25D9%2584-%25D8%25A2%25D9%2586/
16 دسامبر 2015 ... علل روانی و عاطفی می‌تواند به دلیل مشکلات جسمی و عاطفی در حال و یا گذشته فرد باشد. برخی از ... برای تحریک جنسی احتیاج به زمان بیشتری است.

انواع ناتوانی جنسی و راه های درمان آن - کنجکاو
http://konjkav.com/index.php/health/21480-%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25B9-%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2588-%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2587-%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A2%25D9%2586.html
30 مه 2014 ... بسیاری از بیماران روانی همچون افراد مبتلا به افسردگی‌، بیماران دو قطبی البته در فاز افسردگی و... از جمله کسانی‌ هستند که بیشتر درگیر این اختلال می‌شوند. ... ناتوانی جنسی یک مشکل مشترک است که بیمار و همسرش را تحت تاثیر ...

علت پنهان ناتوانی جنسی همسران - جام جم آنلاین
http://jamejamonline.ir/sara/1663340917495089915
30 سپتامبر 2014 ... استرس و اضطراب از عوامل عمده و کشنده میل و توان جنسی است و در افراد سالم و ... روان‌شناس مشکلات ناشی از دیابت چون بیشتر جنبه جسمی دارد تا روانی، ...

ArtOnlines - علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است
http://www.artonlines.com/news/external/1919263/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA_%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1_%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA_%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C_%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C_%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ذره ذره کار خودشان را می کنند و تاثیر ...

مراحل درمان اختلالات جنسی مردان - آفتاب
http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/medical_advise/c13_1431794139p1.php/%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25A7%25D8%25AD%25D9%2584-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586
16 مه 2015 ... مشکل جنسی نیز به همین روال است حتی نیاز به بررسی های بیشتر و تخصصی ... در این مواقع باید مشخص شود که اختلال نعوظ جسمی است یا روانی.

Ravanpajoh - اعتياد جنسي؛ بيماري تايگر وودز
http://www.ravanpajoh.com/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D1941%26Itemid%3D37
بیشتر بخوانید. ... پزشکان مي‌گويند رفتارهاي جنسي اجباري و بي‌اختيار ممکن است براي بعضي‌ها ... گلف‌باز مشهور، تايگر وودز، به علت همين رفتارهاي بي‌بندوبارش، زندگي ... نوع رفتار را بايد يک اعتياد به حساب آورد يا يک اختلال رواني، هنوز اختلاف نظر هست. ... اگرچه براي اين افراد، مشکل است که جلوي رفتارهاي جنسي‌ ‌اجباري خود را ...

علت اصلی تنبلی جنسی و یا بی میلی جنسی مرد به همسر خود در چیست ...
http://forum.hammihan.com/thread51126.html
علت خیانت ما به شوهرانمان این بوده است که آنها قدرت پاسخگویی به نیازهای ... باشیم این مشکل پیش از آنکه دلیل فیزیکی داشته باشد، دلیل روانی دارد. ... و بیرون باعث گردیده است که زوایه دید زنان نسبت به مسائل جنسی بیشتر شود.

اختلال جنسی در مردان | دکتر محمد آذربایجانی - اعصاب ، روان و مشاوره
http://www.drazarbayejani.com/index.php%3FToDo%3DShowArticles%26AID%3D1784
برای اطلاع بیشتر یا رزرو نوبت با 09133003852 تماس بگیرید. سال نو مبارک ... ناتوانی جنسی در دیابت عمدتا به علت عروقی, عصبی و روحی روانی است. کم کاری غدد ...

انجمن مامايي كرج - اختلال عملکرد جنسی زنان
http://karajmidwifery.blogfa.com/post-65.aspx
dsm-iv اختلال عملکرد جنسی به صورت آشفتگی میل جنسی و تغییرات روانی ... فردی شود و علت این اختلال اغلب بصورت سابقه تجاوز جنسی مانند زنا یا کودک آزاری است. ... جنسی خود مشکل بیشتری در زمینه فعالیت های جنسی شامل تحریک کلیتوریس ...

علت شناسی مشکلات جنسی - سکس درمانی
http://www.najva90.blogfa.com/post/7
Andisheyenovin - علت شناسی مشکلات جنسی - دانستنیهای جنسی - Andisheyenovin. ... در این وضعیت، رابطۀ زوجین بیشتر به رابطۀ پدر- مادر-فرزندی یا پرستار- بیمارشبیه است و ... چنین الگوهایی معمولاً در بیماران روانی و همسرانشان مشاهده می شود.

دکتر شهرام شهروز - عوامل روانی همجنس‌گرایی
http://stive1348.blogfa.com/post-33.aspx
دکتر شهرام شهروز - عوامل روانی همجنس‌گرایی - تصاویری از دنیای هنر عکاسی و ... گرایش جنسی برخلاف آنچه بیشتر مردم تصور می‌کنند یک متغیر گسسته ... به عبارت دیگر علاقهٔ مردان همجنس‌گرا به داشتن رابطهٔ مستحکم‌تر با مادر، علت همجنس‌گرایی نیست، بلکه نتیجهٔ آن است. .... چنین فردی ممکن است در آینده دچار مشکل فتیشیزم شود.

روان شناسی - مهم ترین اختلال جنسی در زنان
http://ravankhanevade.blogfa.com/post/12
تاکید کرد :« بسیاری از مشکلات جنسی در خانمها به راحتی قابل درمان هستند و یک ... مردان نیز محدودیتهای زیادی وجود دارد، ولی این محدودیتها در خانمها خیلی بیشتر است. ».

من ازدواج كرده ام اما از طرف شوهرم ارضاي جنسي نمي شوم و بعد از نزديكي
http://www.porseman.org/q/show.aspx%3Fid%3D99406
پاسخ:عمل خودارضايي يا استشها در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و راه ارضا ... راه حل اساسي اين مشكل مستلزم پشت سر گذاردن مراحلي است كه به ترتيب متذكر آن مي ... است و عذاب الهي را به دنبال دارد مضافا بر اين كه آثار سوء جسماني و رواني نيز دارد. ... زناشويي پيدا كند زيرا زن براي رسيدن به اوج لذت جنسي مدت زمان بيشتري نياز دارد.

غرایز جنسی و ارتباطات همسری - آرشیو شبکه سوم سیما
http://ch3.ir/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D581:1390-10-08%26catid%3D17:2011-08-06-11-40-26
و حتی اختلالات روحی و روانی در هر دو طرف بوجود می آورد و باعث پرخاشگری عصبی می شود . ... آیا این درست است که یکی از مهمترین علت طلاق بی توجهی زن و شوهرها به مسئله ی ارتباطات .... اگر از این بیشتر طول کشید در اینجا دیگر مشکل حیا نیست .

نقش مسائل جنسی بر نرخ طلاق در کشور - دنیای اقتصاد
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/909927/
8 آگوست 2015 ... از جمله علل طلاق، مشکلات جنسی زوجین می باشد. ... افزون طلاق در ایران وجود مشکلات جنسی و نگرش منفی زن یا مرد نسبت به آن است. ... به همين علت نبايد به علت نداشتن برنامه ريزي براي كاهش مشكلات جنسي، صورت مسئله را به كلي پاك كرد. ... در افراد سالم ارتقا يابد، كانون خانواده از استحكام بيشتري برخوردار خواهد بود.

ناتواني جنسي (Impotency or Erectile Dysfunction ... - دکتر محمد والی پور
http://www.drvalipour.ir/index.php%3FToDo%3DShowArticles%26AID%3D2428
ناتواني جنسي مي تواند به علت عيوب عضوي و يا رواني ايجاد گردد. ... مشکل را حل مي نمايد، ولي در صورت طولاني بودن، ناتواني جنسي مزمن ايجاد مي کند که درمان آن مشکل است. ... دفع دارو بيشتر از 60 در صد از طريق مدفوع وبيش از 30درصد از طريق ادرار است .

میگنا - روان شناسی دنیای پررمز و راز نوجوانی - پایگاه خبری علمی
http://www.migna.ir/vdcd.50o2yt05oa26y.html
4 سپتامبر 2011 ... در تمامی نقاط دنیا، دختران بیشتر در معرض خشونت‌های جنسی و پسرها در معرض .... شاید علت انزوا، نداشتن مهارت اجتماعی باشد یا احساس خطاکاری و اشتباه و ... بسیاری از مشکلات نوجوانان در مدرسه، محله و خانواده ممکن است ناشی از فزون ...

مشکلات جنسی بیماران دیابتی(اخبار و گزارشات) - ایران سلامت
http://forum.iransalamat.com/%25D8%25AF%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25A8%25D8%25AA-805/%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25A8%25D8%25AA%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25A8%25D8%25A7%25D8%25B1-%25D9%2588-%25DA%25AF%25D8%25B2%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B4%25D8%25A7%25D8%25AA-612/
9 سپتامبر 2007 ... ناتوانی جنسی در دیابت عمدتا به علت عروقی, عصبی و روحی روانی است. .... در تحقيقات قديمي تر شيوع مشكلات جنسي در مردان بيشتر بوده است .

طلاق و اختلالات روانی و جنسی « مرکز درمانی طراوت
http://razetaravat.ir/%3Fp%3D769
آیا پس از درمان اختلالات روانی و جنسی مشکلات زوجین برطرف خواهد شد؟ ... آنچه در این قسمت گفته شد بیشتر مربوط به رفتارهای بهنجار یا طبیعی است و خارج از ... که طبق آمار بیشترین علت طلاق عامل جنسی می باشد که به صورت مستقیم (ناکارامدی جنسی ...

دو قطبی ها چگونه افرادی هستند؟ - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی ...
http://robabnaz.persianblog.ir/tag/%25D8%25AF%25D9%2588_%25D9%2582%25D8%25B7%25D8%25A8%25DB%258C_%25D9%2587%25D8%25A7_%25DA%2586%25DA%25AF%25D9%2588%25D9%2586%25D9%2587_%25D8%25A7%25D9%2581%25D8%25B1%25D8%25A7%25D8%25AF%25DB%258C_%25D9%2587%25D8%25B3%25D8%25AA%25D9%2586%25D8%25AF%25D8%259F
افزایش حس لذت جویی که ممکن است به صورت افزایش شدید میل جنسی، ... ..درباره اختلال دوقطبی ( اختلال خلقی دو قطبی یا افسردگی شیدایی ) بیشتر بدانید. ... ممکن است مشکل فیزیکی در قسمتی از مغز که کنترل حالات روحی را به عهده دارد عامل این .... متاسفانه بسیاری از بیماران به علت توجیه نشدن یا اشکالات فرهنگی درخصوص مصرف ...

فشار جنسی قبل از ازدواج دلیل بیمارهای اعصاب و روان است؟
http://www.saghdoosh.com/article_detail/740/%25D9%2581%25D8%25B4%25D8%25A7%25D8%25B1-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2582%25D8%25A8%25D9%2584-%25D8%25A7%25D8%25B2-%25D8%25A7%25D8%25B2%25D8%25AF%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25AC-%25D8%25AF%25D9%2584%25DB%258C%25D9%2584-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B9%25D8%25B5%25D8%25A7%25D8%25A8-%25D9%2588-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA%25D8%259F/default.aspx
فشار جنسی قبل از ازدواج دلیل بیمارهای اعصاب و روان است؟ ... در برخی افراد هم شاهد ترس هایی که نسبت به ازدواج های ایجاد شده و بیشتر آنها پایه غلطی دارد ... این بیماری ها الزاما ارتباطی با ارضا نشدن قبل از ازدواج ندارند و عمدتا به مشکلات روانکاری و فرد ...

اختلالات عملکرد جنسی
http://nm.bpums.ac.ir/UploadedFiles/CourseFiles/%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA_%25D8%25B9%25D9%2585%25D9%2584%25DA%25A9%25D8%25B1%25D8%25AF_%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C__d47f4317.ppt
مثلاً اختلالات اکتسابی و عمومی (در همه موارد رابطه جنسی) بیشتر تغییری در توانمندی ... جسمی و دخالت عوامل روانی اجتماعی در فرد، شریک جنسی و یا رابطه بین آن دو است. ... (ادامه ترس از اختگی); فقدان میل جنسی می تواند به علت استرس مزمن، اضطراب و یا ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است - واضح
http://vazeh.com/n12751017/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA
10 ساعت قبل ... علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است-اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ...

هویت جنسی بیمار گونه - تبیان
http://www.tebyan.net/mobile.aspx%3Fpid%3D102359
رفتارهای مربوط به نقش مردانه پدر در ایجاد رفتارهای مناسب جنسی در كودكان در خانواده اهمیت ... جنسی، رشد كودكی از الگوی بهنجار رفتارهای مردانه و زنانه منحرف شده است. ... علت‌ عمده‌ این‌ اختلالات‌ بیشتر جنبه‌ روانی‌ دارد، یعنی‌ نارضایتی‌ والدین‌ از جنس‌ فرزند ...

رابطه متقابل اختلالات جنسي و رواني tebyan zanjan,tebyan,zanjan ...
http://tebyan-zanjan.ir/papers/subpapers.aspx%3Fid%3D2814%26category%3Ddg
يکي از مشکلاتي که متاسفانه در حال حاضر در مورد اختلالات جنسي وجود دارد اين است که بيشتر پزشکان از بيماران خود در مورد تاثير بيماري‌شان بر مسايل زناشويي ...

دکتر شیخ - پاسخ به سوالات شما (اختلالات جنسی آقایان)
http://www.doctorsheikh.blogfa.com/cat-14.aspx
در مورد خميدگي به طرفين علت عدم پر شدن سينوسهاي غاري شكل آلت تناسلي است كه چون .... گاهی در بعضی افراد دفعات احتلام بیشتر می گردد و برخی نیز ممکن است اصلا ... تنشهای روانی و افکار و تمایلات جنسی و استرسهای عصبی نقش زیادی در ازدیاد ...

سلامت جنسی و باروری - اختلالات عملکرد جنسی
http://salajen.blogfa.com/category/2
1) دفعات بیشتر رابطه جنسی (به آن معنا نیست که باید تعداد رابطه جنسی خود را کاهش دهید). ... شروع این موارد معمولاً از مقطعی به شکل ناگهانی است و مشکل ممکن است تنها در بعضی موارد ... درمان موارد انزال تاخیری کاملاً به علت ایجاد مشکل بستگی دارد. ... درمان های روانی جنسی جدیدتر بر آموزش، کاهش اضطراب، ایجاد تحریک جنسی متمرکز بر ...

مشاوره و اطلاعات حاملگی و مسائل جنسی - کاهش میل جنسی در خانم ها
http://hamelagi.blogfa.com/post/241
تمایلات جنسی در خانمها ریشه در عوامل بیولوژیک، روانی و مفهومی دارد و تحت تاثیر ... در عده ای از خانمهای مبتلا به کاهش میل جنسی، مشکل شدید است و اینها حتی از برقراری ... توسط برداشتن جراحی تخمدانها یائسه می شوند، بیشتر از یائسگی طبیعی است. ... در خانمهای جوان قبل از سن یائسگی، شایعترین علت بیولوژیک کاهش میل جنسی، ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | آذر نیوز آنلاین
http://www.azarnewsonline.com/post/1739347.html
10 ساعت قبل ... اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان نمی آیند. آن ها در پستوی رختخواب ها پنهان می مانند و ذره ذره کار خودشان.

سکس؛ از عوامل اصلی طلاق در ایران - Shahrzad Pourabdollah
https://pourabdollah.com/2012/06/05/%25D8%25B3%25DA%25A9%25D8%25B3%25D8%259B-%25D8%25A7%25D8%25B2-%25D8%25B9%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2585%25D9%2584-%25D8%25A7%25D8%25B5%25D9%2584%25DB%258C-%25D8%25B7%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2582-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586/
5 ژوئن 2012 ... «رابطه جنسی» فرای توانایی جسمی در انجام «عمل جنسی» است. ... در کشورهای غربی هم مشکلات جنسی یکی از دلایل مهم طلاق به حساب می‌آید، اما همچون ایران ... بیشتر آمارهای موجود، مشکلات ارتباطی، عدم احساس خوشبختی، عدم تفاهم و مشکلات مالی را ... در کنار علت های گوناگون فیزیکی و روانی، نقش جامعه، الگوهای تربیتی و ...

شبهه - س: علت سرد مزاجی ما [مردان] در آمیزش جنسی با همسران‌مان چیست و چه ...
http://www.x-shobhe.com/shobhe/3103.html
25 ژانويه 2013 ... وقتی میل به شهوت از قوی‌ترین نیازها و امیال است و لذت جنسی نیز از ... قرار گیرد؛ و هر مشکل، کمبود و اختلالی، چه جسمی، چه روانی، چه اخلاقی، چه رفتاری و . .... پس به زندگی و خودتان و همسرتان با تأمل و بصیرت بیشتری نگاه کنید، حتما ...

اختلالها و بیماری های روانی و جسمی - اختلال دو قطبی ( Bipolar Disorder )
http://plague.blogfa.com/cat-10.aspx
علائم اختلال دو قطبی طاقت فرسا هستند و ممکن است به روابط شخص آسیب ... این علائم زمانی تشخیص داده می شوند که سه تای آنها یا بیشتر در طول روز به مدت یک ... این تغییرات ممکن است به علت اختلال دو قطبی باشد ، شخص آن را انکار می کند . ... اختلال دو قطبی معمولا با دیگر مشکلات و بیماری های روانی ظاهر می شود . .... آموزش مطالب جنسي

درمان اختلالات جنسی مردان با طب سنتی | ویرلن | آخرین اخبار
http://virlan.com/%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A8%25D8%25A7-%25D8%25B7%25D8%25A8-%25D8%25B3%25D9%2586%25D8%25AA%25DB%258C/
21 دسامبر 2015 ... رابطه جنسی ابعاد پیچیده‌ روانی و اجتماعی دارد که در صورت بروز اشکال یا اختلالی در ... مصرف غذاهای با طبیعت گرم و نفاخ در درمان این مشکل موثر است. ... و میل جنسی را بیشتر نمی‌کنند بلکه بالعکس اختلال نعوظ میان معتادان بسیار ...

مشکل جنسی یک سوم زنان | نسخه چاپی - خرداد
http://khordadnews.ir/print.php%3Fid%3D101730
بی‌میلی جنسی به علت ناتوانی مداوم زن برای رسیدن به حالت لزج‌سازی کافی و حالت ... در شرایط خاص، نسبت به همسر یا ترکیبی از این دو به همراه علایم روانی و فیزیکی ... انبساط خون در رگ‌های محل لگن است؛ این وضعیت اجازه می‌دهد خون به میزان بیشتر در ...

علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است | پرتال زندگی
http://fineartstrash.com/%25D8%25B9%25D9%2584%25D8%25AA-%25D8%25A8%25DB%258C%25D8%25B4%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C%25D8%258C-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA/
علت بیشتر مشکلات جنسی، روانی است. نوشته شده در دی ۱۷, ۱۳۹۴ توسط info@ bartarinha.ir. اختلال های جنسی مثل اختلال های روان شناختی یا جسمی دیگر آشکارا به زبان ...

پاسخ به سوالات پزشکی خصوصی شما
http://jense.blogfa.com/
مشکل عمومی این است که در اغلب موارد افراد از "سابقه رفتارهای پر خطر" شریک جنسی خود اطلاعی ندارند. نزدیکی برای لذت و ارضای روحی و روانی انسان ها می باشد. ... به علت اینکه پس از اثرگذاری الکل و مواد مخدر شما کمتر قادر به کنترل و تصمیم گیری ..... آنها هم فکر می کنند اندام جنسی بزرگتر لذت بیشتری را به زن خواهد داد وگهگاه سعی در ...

مشکلات جنسی 50 درصد آمار طلاق در کشور است - آموزش مسائل زندگی ...
http://zendegi-eslami.blogsky.com/1389/05/07/post-96/
مشکلات جنسی بخش تاریک زندگی های زناشویی در جامعه ما است. ... منتها مداخلاتی که در اینجا صورت می گیرد بیشتر در جهت رفع مشکلات ارگان یا اندام جنسی فرد است در ... به علت باور های نادرست و قضایای فرهنگی است در حالی که متاسفانه آموزش های روان ...

گروه تغییر سبک زندگی | خدمات روان شناختی و درمان اعتیاد - اختلالات ...
http://www.saeghclinic.com/extra-4824.html
اختلالات جنسی یکی از شخصی ترین حوزه های زندگی مردم است. ... در دامنه وسیعی از شاخص ها، مردان بیشتر از زنان درگیـری با افکار و رفـتار جنسی را گزارش می کنـند.

فرمول گیاهی حل ناتوانی جنسی دکتر دوست Impotence - فیلم های ...
http://www.dr-doust.ir/%25D9%2581%25D8%25B1%25D9%2585%25D9%2588%25D9%2584-%25DA%25AF%25DB%258C%25D8%25A7%25D9%2587%25DB%258C-%25D8%25AD%25D9%2584-%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25DA%25A9%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D8%25AF%25D9%2588%25D8%25B3%25D8%25AA/
5 آوريل 2015 ... ناتوانی جنسی یک مشکل مشترک است که بیمار و همسرش را تحت تاثیر قرار می دهد. .... افرادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی و روانی دارند باید با ..... معروف است ، به دلیل مکیدن آلت تناسلی باعث رسیدن خون بیشتر به آلت ...

بررسی ابعاد مشکلات جنسی زنان/ چه باید کرد؟ - مهرخانه
http://mehrkhane.com/fa/news/21353/%25D8%25A8%25D8%25B1%25D8%25B1%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25A8%25D8%25B9%25D8%25A7%25D8%25AF-%25D9%2585%25D8%25B4%25DA%25A9%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-%25DA%2586%25D9%2587-%25D8%25A8%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25AF-%25DA%25A9%25D8%25B1%25D8%25AF
28 سپتامبر 2015 ... انواع مشکلات و نارضایتی های روانی و عملکردی جنسی می‌تواند باعث مراجعه افراد ... من و بسیاری از همکارانم آمار ناآگاهی‌های جنسی نیز در آن‌ها بیشتر است.

50 درصد طلاق ها در ايران ريشه در مشکلات جنسي دارند - زندگی سالم
http://journal.zendegisalem.ir/Journal/Show_Items_Desc.aspx%3FItem_No%3D870
يکي از اختلالات رايج جنسي، مشکلات در تعاملات جنسي است که دکتر عفت ... « مشکل زنان و مردان بيشتر به خاطر تغذيه نامناسب، مشکلات روحي- رواني، عدم آگاهي و آموزش ...

بی‌میلی جنسی در خانم‌ها به چه دلیل پیش می‌آید و چطور درمان می‌شود؟
http://namehnews.ir/fa/news/78224/%25D8%25A8%25DB%258C%25E2%2580%258C%25D9%2585%25DB%258C%25D9%2584%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25AE%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2585%25E2%2580%258C%25D9%2587%25D8%25A7-%25D8%25A8%25D9%2587-%25DA%2586%25D9%2587-%25D8%25AF%25D9%2584%25DB%258C%25D9%2584-%25D9%25BE%25DB%258C%25D8%25B4-%25D9%2585%25DB%258C%25E2%2580%258C%25D8%25A2%25DB%258C%25D8%25AF-%25D9%2588-%25DA%2586%25D8%25B7%25D9%2588%25D8%25B1-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%2585%25DB%258C%25E2%2580%258C%25D8%25B4%25D9%2588%25D8%25AF
27 ا کتبر 2013 ... البته گاهی به دلیل مسائل هورمونی و پزشکی ممکن است چنین حالتی برای .... به‌طور کلی در بیشتر موارد اگر بخواهیم علت گرایش مردها به سمت همسران متعدد را ... به هر حال توجه به ارضای نیازهای جنسی و مشکلاتی که به همراه دارد، در ... اگر در قسمتی از مسیر این فرایند متوقف شود، زن سقوط می‌کند و از نظر روانی متلاشی می‌شود.

کمک در شناخت بیماری های جنسی - خودتحريكي در آقايان( Masturbation)
http://doste-mehrabon.blogfa.com/post/7
در اين ارزيابي ها بيشتر بدنبال بررسي سه منشاء روحي- رواني اين اختلالات يعني دغدغه ... مشكل ترين كار پزشك دربرخورد با اختلالات جنسي تشخيص بيماري است. ... با وجوديكه لااقل در دومورد آخر اختلال علل رواني دارد، تأكيد بر ”رواني بودن“علّت بيماري ...

بررسی اختلالات و ناتوانی درعملکرد جنسی مردان : سایت پزشکان بدون مرز
http://www.pezeshk.us/%3Fp%3D27402
3 دسامبر 2011 ... اگر چه مشکل شایعی برای یک زوج محسوب می‌گردد ولی قابل درمان نیز هست. .... از 50% ناتوانائیهای جنسی ارگانیک است و این درصد در سنین بالاتر بیشتر است. ... ناتوانی جنسی در دیابت عمدتا به علت عروقی, عصبی و روحی روانی است.

روابط جنسی دردناک در زنان هنگام نزدیکی (18+)|موفق باشی
http://movafaghbashi.com/%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25A8%25D8%25B7-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D8%25AF%25D9%2586%25D8%25A7%25DA%25A9-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%2587%25D9%2586%25DA%25AF%25D8%25A7%25D9%2585-%25D9%2586%25D8%25B2%25D8%25AF%25DB%258C%25DA%25A9%25DB%258C.html
رابطه جنسی دردناک بیشتر از هر چیزی بخاطر تنگ شدن واژن خانمهاست. تنگ شدن غیر ارادی واژن ... جنسی و سکس می شود. این وضعیت ممکن است به صورت مشکل پایدار برای دخول رخ دهد. ... باید گفت عمده ترین علت این اختلال، علل روانی است . به نظر می رسد ...

با مطالعه این پرسش و پاسخها به مجموعه ای از مشکلات خودتان پی خواهید برد
http://ebrat.ir/%3Fpart%3Dnews%26inc%3Dnews%26id%3D41190
3 مارس 2012 ... دارو درمانی که بیشتر قبل از 14 سالگی مؤثر است و عمل جراحی که بعد از سن .... کاهش میل جنسی دارای دو علت بزرگ عضوی یا جسمی و روح یا روانی است.

SID.ir | مقايسه سلامت رواني و مشكلات جنسي زنان بارور و نابارور
http://fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx%3FID%3D56478
دانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی مقايسه سلامت رواني و مشكلات جنسي زنان ... هم چنين زنان نابارور در مقايسه با زنان بارور از مشكلات جنسي بيشتري رنج مي برند. ... ناباروري بودند و زناني كه علت نابارويشان ناشناخته بود) در مورد متغيرهاي سلامت ... هاي مربوط به سلامت رواني و مشكلات جنسي زنان نابارور و زنان بارور متفاوت است.

آموزش های پرستاری در اختلالات جنسی مردان دچار ضایعه نخاعی
http://www.isaarsci.ir/conference%2520sci/conference/scinursing/ncarticle/ncarticles34.htm
اختلالات جنسی در مردان مبتلا به آسیب طناب نخاعی، نعوظ، انزال و ارگاسم سه ... بسته به محل ضایعه،ممکن است مبتلا به یک، یا دو و یا هر سه نوع اختلال جنسی ... گاهی به علت مشکلاتی، این بیماران نمی توانند دارو مصرف کنند و یا تجویز عده‌ای ... به طور مثال زنان اغلب به جنبه‌هایی روانی و رمانتيک و عاطفی ارتباط جنسي بيشتر اهميت می ‌دهند.

سیگارکشیدن من ؛ سلامت روان من ؛ بدن من - Royal College of Psychiatrists
http://www.rcpsych.ac.uk/healthadvice/translations/persianfarsi/smoking.aspx
اگر شما سیگار می کشید و مشکل سلامت روان دارید ممکن است احساس کنید که دیگر ... اگر شما مشکل روانی داشته باشید ،احتمال بیشتری دارد که به سیگار کشیدن روی بیاورید. ... -مردان به مشکل کاهش قوای جنسی و یا حتی ناتوانی جنسی مبتلا می شوند. ... اگر سیگار راقبل از 50 سالگی ترک کنید احتمال مرگ به علت بیماریهای وابسته به ...

اختلال نعوظ: علل و راههای درمانی به زبان ساده - دکتر محمدرضا صفری نژاد
http://www.safarinejad.ir/article.aspx%3Fi%3D4%26a%3D255
13 دسامبر 2012 ... اختلال نعوظ يک بيماري جنسي شايع در مردان است که گاها سبب ديسترس ... بيمار در خانواده، مشکلات اقتصادي و غبره); بيماريهاي رواني مثل افسردگي.

چگونه دیر ارضا شویم(راه های درمان انزال زودرس) - آميزش جنسي را ...
http://trainingbam.blogfa.com/post/21
انزال زودرس شایع‌ترین مشکل جنسی مردان است که تاثیرات عمیقی برزندگی ... انزال زودرس در اغلب موارد یک مشکل روانی محسوب می شود و در آن اندام‌های تناسلی فرد اصلا .... برای تحریک کردن هر چه بیشتر شریک جنسی می توانید سر آلت تناسلی را به سمت ...

بلوغ جنسی و روانی؛ شرط اول در ازدواج - دخت ایران
http://www.dokhtiran.com/dialog/1389_09_01/000179.php%3Fq%3Dprint
به تدریج با بالغ شدن فرد، همزمان جسم و روان او تحت تأثیر عوامل هورمونی قرار ... می‌کنند به خصوص در خانواده، با بلوغ زودرس و مشکلات آن بیشتر درگیرند. ... خودارضائی یکی از همان مشکلاتی است که با عدم پاسخ درست به نیازهای جنسی در فرد ایجاد می‌شود. ... علت دیگر عدم وجود شرایط مطلوب جهت برآوردن نیازهای جنسی به شیوه‌ درست که همان ...

عوامل پیدایش مشکلات جنسی در زنان و مردان - طاها پخش
http://www.tahapakhsh.ir/men-problems-women.html
4 سپتامبر 2015 ... اختلال درمیل جنسی ( کم شدن شهوت ) ممکن است به علت کم شدن میزان استروژن ... دنبال آن آسیبهای روانی دربردارد ممکن است عاملی برای مشکلات جنسی باشد. ... همچنین محققان متوجه شدند که مردان، ماده خاکستری بیشتری از مغزشان را در هسته ...

انزال زودرس يا زودارضايي يكي از اختلالات بسيار شايع زوج هاست
http://www.drdtavana.com/index.php/90-uncategorised/173-%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25B2%25D8%25A7%25D9%2584-%25D8%25B2%25D9%2588%25D8%25AF-%25D8%25B1%25D8%25B3
البته یکی از علایم ترک مواد مخدر زود انزالی جنسی استکه جدا از عوامل روانی است و ... دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكل انزال زودرس رفع ميگردد ) ... بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و ...

آموزش مسائل جنسی 2020 » Blog Archive ناتوانی جنسی در زنان
http://www.j2020.ir/%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2586%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586/
جسمی : مشکلات جسمی که ممکن است علت یا در ارتباط با مشکلات جنسی باشد ... تناسلی را پوشانده چروکیده و نازک تر می شود و کلیتوریس (خروسه) بیشتر در معرض قرار می گیرد. ... عوامل روانی ممکن است در ارتباط با یا در نتیجه ناتوانی جنسی باشد.

۳۰ تا ۴۰ درصد زوج های ایرانی مشکلات جنسی... - Dr Ghodsi Pharmacy ...
https://www.facebook.com/DrGhodsiPharmacy/posts/922891591119945:0
۳۰ تا ۴۰ درصد زوج های ایرانی مشکلات جنسی دارند ایجاد مراکز خدمات سلامت ... به این نیاز اقدام کافی انجام نداده اند و به همین علت بیشتر شبکه های اجتماعی و ماهواره ... نوروزی اضافه می کند: مسائل جنسی مجموعه ای از مسائل فیزیولوژیک،ارگانیک و روحی- روانی است ... مهمترین علت این پدیده مشکلات جنسی بین زوجین است و برای رفع این مسئله ...

جـــراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری - آموزه های جنسی
http://dr-mhashemi.blogfa.com/category/24
ولی لااقل نیمی ازآن هم مربوط به مشکلات روانی است. در این جا ... به نظر می رسد که عملأ به قدرت جنسی آسیب جدی می زند وهر چه بیشتر از توانایی آن می کاهد. 6- هرگز سیگار نکشید. ..... اين رفتار به علت عادت کردن افراد می باشد و ناصحيح است. ... انجام حركات ...

سرد مزاجي در خانمها (Orgasm Dysfunction) چیست و درمان آن چگونه است ...
http://www.pezeshkan.org/%3Fp%3D10887
18 ژانويه 2008 ... و مشکل در ۹۰% دیگر این زنان به مسائل عاطفی مربوط می شود. ... مرد، زیرا هم زمان بیشتری لازم است تا تحریک شود و هم زمان بیشتری طول خواهد کشید تا به اوج لذت جنسی برسد. ... فردی کـه احساسات جنسی ندارد ممکن است فقط به این علت باشد که تاکنون با ... علل‌ روانی‌ و عاطفی‌ که می توانند در سردمزاجی نقش داشته باشند:.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 173
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 13
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 37
 • بازدید ماه : 356
 • بازدید سال : 8,019
 • بازدید کلی : 43,107